Online Eurokalkulačka:
SKK
SKK
EUR
EUR
Využite akcie, ktoré vám ponúkajú partneri portálu Globaldom.sk.

  Zobraziť všetky akcie

NAJNOVŠIE

Teleskopické Multi-krídlové brány.
Máte problémy s priestorom na odsuv Vašej brány ? Riešením je systém Telescopico multi-anta ...
Nové 4K IP kamery Dahua v rozlíšení 3840x2160 px.
Nové 4K IP kamery Dahua v rozlíšení 3840x2160 px. ...
Nové IP video vrátniky Dahua.
...

NÁHODNÉ

Čistička odpadových vôd
Malá domová čistiareň je určená pre rodinné domy a chaty. Úžitková hranica do štyroch os...
Nové IP video vrátniky Dahua.
...
Výťahy, zvislé plošiny
Zvislá výťahová plošina: je možné ju inštalovať bez opláštenia dráhy a to u súkromných...

PONUKA PRÁCE

PRÁCU PONÚKAJÚ

Hľadáme obchodných partnerov
Naša spoločnosť je výhradným distribútorom automatických systémov Beninca pre Slovenskú republiku....
Pomocné pracovné sily
Na realizáciu Našich prác prijmeme: pomocné pracovné sily. požadujeme prax,spoľahlivosť,ochotu c...
člen zásahovej motorizovanej hliadky
výkon práce v zásahovej motorizovanej hliadke na preverenie poplachového signálu na pripojených obje...

  Zobraziť všetky ponuky


PRÁCU HĽADAJÚ

Obklady - dlažby, rekonštrukcie domov, bytov, bytových jadier, dekoračné práce, tapety, pláv. podlahy...
Ponúkame širokú škálu stavebných prác, ako sú obklady - dlažby, rekonštrukcie domov, bytov, bytových...
Stavebno-technická podpora a poradenstvo
Činnosť PAP SK, s.r.o. je zameraná na stavebno-technickú podporu a poradenstvo. Rozsah možnej spolup...
Maliar a iné stavebné práce
Ponúkam: maľovanie bytov a iných priestorov podľa mnohých vzorkovníkov farieb, stierkovanie, obklad...

  Zobraziť všetky ponuky

ANKETA

Akým spôsobom ste financovali Vaše bývanie?

v hotovosti
55 1516(36%)

hypotékou
35.5 953(23%)

bývam v podnájme
32.5 870(21%)

iným spôsobom
31 847(20%)

Hlasovalo: 4186

STAVEBNÝ TRH

stavebný trh

Hotel Yasmin - prvý dizajn hotel v Košiciach

  « späť na úvodnú stránku

Hotel Yasmin - prvý design hotel v Košiciach

Keď koncom roka otvoria dizajn hotel Yasmin v Košiciach, bude mať s bývalým hotelom Hutník, rekonštrukciou ktorého vznikne, už len máločo spoločné. Hotel začne žiť novým životom a staré fotografie zostanú len nostalgickou spomienkou na staré časy.

V roku 1961 v Košiciach pribudli ľudia, ktorí sem prišli stavať hutnícky kombinát. Problém s ich ubytovaním mal vyriešiť hotel na východe republiky, pomenovaný podľa vtedy najsprávnejšie orientovanej svetovej strany – Vostok (východ). Vtedy v ňom ešte boli poschodové postele, na mieste neskoršej reštaurácie bufet, a neexistovali ani komfortné salóniky či vináreň s nočným barom, v ktorom hrávala živá hudba.
Hoci mal hotel neskôr len 2 hviezdičky, patril do RaJa - tak sa volal socialistický podnik Reštaurácie a jedálne. Tento podnik zabezpečil, že sa z ubytovne postupne stal hotel Hutník - najlepší hotel v Košiciach. Svoju najväčšiu slávu zažíval v rokoch 1962 – 1975 aj napriek tomu, že najmä začiatkom 60. rokov bolo všelijako, niekedy napríklad netiekla voda a hoteloví hostia sa museli zbehnúť umyť pred hotel do Mlynského náhona.
V hoteli bývali napríklad Johnie Holiday, Josephine Baker, Paul Anka, Drupi, Stan Nikita, či svetoznámy maratónec Abebe Bikila. Aj keď si tieto hviezdy mohli vybrať jedno zo 400 lôžok, na 10 poschodiach, väčšina si zvolila komfortný apartmán na prvom poschodí.
Najlepšie bol hotel strážený v roku 1971, keď sa tam ubytovali ministri obrany krajín Varšavskej zmluvy...
Fungoval až do roku 2001, kedy hotel mesto založilo Prvej komunálnej banke a tá ho v ten istý rok predala spoločnosti Komo Invest . Zdalo sa, že budova dostane nový šat a bude opäť slúžiť svojmu pôvodnému účelu. V roku 2003 však v hoteli vypukol požiar a odvtedy to už bolo len zrúcanisko obývané bezdomovcami, čakajúce na lepšie časy. V roku 2005 kúpila budovu spoločnosť Promenáda a.s. Dlho očakávaná rekonštrukcia sa konečne začala v roku 2007, a jej výsledok, dizajn hotel Yasmin, bude otvorený koncom tohto roka.

„Nároky biznis klientov, a tých v hoteli Yasmin očakávame predovšetkým, sú vysoké. Košiciam doteraz chýbali ubytovacie, stravovacie a konferenčné kapacity tohto druhu. Hotel Yasmin ich pokryje na požadovanej úrovni. Okrem 152 luxusných dizajnových izieb a 13 apartmánov bude k dispozícii aj prezidentský apartmán, takže hotel bude spĺňať požiadavky tých najnáročnejších klientov,“ hovorí o budúcich službách riaditeľka hotela Tereza Michalová.
„Prínosom pre Košice a celý región budú určite špičkové plne klimatizované variabilné konferenčné priestory s kapacitou až 400 ľudí, s prístupom denného svetla, výhľadom do záhrady, vybavené najmodernejšou technikou.
K veľkej sále je možnosť začleniť aj foyer a reštauráciu Noodles, s atraktívnou terasou s kapacitou 88 miest, čím vznikne dostatočný priestor aj pre veľké akcie - konferencie, svadby, plesy. Počas letných mesiacov sa terasa v reštaurácii využije na večierky alebo gril party. Okrem toho hosťom budú k dispozícii aj tri menšie salóniky s terasami, ideálne pre firemné rokovania, prezentácie a semináre. Samozrejmosťou je aj biznis centrum, ktoré klientom ponúkne všetky služby spojené s administratívou, vrátane tlmočenia.
Klient očakáva perfektný servis a ubytovanie - to by však už malo byť v hoteloch tohto typu samozrejmosťou. My chceme ponúknuť viac - priestor s osobitým dizajnom a zaujímavým konceptom stravovacích služieb. Hotel je o atmosfére, tá dotvára celkový dojem, pre ktorý sa hostia vracajú. Sme presvedčení, že vďaka osobitej, príjemnej atmosfére si hostia budú vyberať v Košiciach práve hotel Yasmin. Veríme, že hotel nebude uzavretým priestorom len pre hotelových hostí, ale stane sa živým komunikačným centrom aj pre obyvateľov Košíc. Nepochybne k tomu prispejú reštaurácie Noodles a Peklo s netradičným konceptom a vynikajúcou kuchyňou či ponuka zaujímavých aktivít, ktorá bude do hotela Yasmin lákať návštevníkov počas celého roka. Na spríjemnenie pobytu budú môcť hostia využiť aj fitness a spa centrum s vírivkou, saunou a thajskými masážami.“

Z pôvodného hotela Hutník ostal len skelet, ktorý mimoriadne inšpiroval autorku dizajnového konceptu hotela Yasmin Báru Škorpilovú. Nezaťažená minulosťou a pôvodnou podobou hotela mu vdýchla celkom novú tvár - kvalitné materiály, príjemná farebnosť, koncept interiérov prispôsobený súčasným potrebám a zaujímavý exteriér, ktorý bude už v najbližšom čase určite prekvapením pre Košičanov. Budova s jazmínovým kvetom sa možno dočká aj toho, že na jej streche opäť niekto natočí videoklip, ako v roku 2000, kedy na streche hotela skupina Nocadeň natočila klip k piesni Pod lampou.